Main Page/pl

From Envy Wiki
Jump to: navigation, search
Clock25.png  Recovered

Zawartość polskiej wersji została odtworzona z backupu starej wiki i pantheraproject*net. Odzyskiwanie jest jeszcze w trakcie. Niektóre treści mogą jeszcze być nieaktualne, niekompletne, niewłaściwe lub źle sformatowane. Staramy się jak tylko to możliwe aby nowa inkarnacja Wiki Envy była pomocnym i zaufanym narzędziem.

e

Note: Because we don't have enough contributors and maintainers on our Wiki, the Polish language version of the Wiki is currently unmaintained. This means the content of polish pages is neither necessarily up-to-date nor being actively worked on. We are sorry for this inconvenience.
If by chance you would like to help us by contributing to this Wiki (or the project in general), plz contact OldDeath. Thanks in advance!


Contents

OSTRZEŻENIE O AKTUALNOŚCI

Obecnie w wyniku sabotażu wiki przez Wiliama Shields Erwina właściwa zawartość wiki został uszkodzona i konieczne było przywrócenie treści z ostatniej możliwej do wykorzystania kopii. Niestety wiele przetłumaczonych na polski treści nie udało się odzyskać, jak również innych wersji językowych, staramy się nadal to odtworzyć, ale to niestety potrwa, a często oznacza napisanie od początku. Dlatego wszyscy skupiliśmy wysiłki, aby najpierw odtworzyć wersję angielską i zaktualizować ją do poziomu aktualnej wersji Shareaza 2.5.0.0. Także dlatego, że angielska wersja jest na bieżąco aktualizowana przez deweloperów projektu. W razie wątpliwości proszę uznać treść wersji angielskiej za bardziej aktualną.

Envy*com i Pantheraproject*net nie są obecnie związane w żaden sposób z Envy.

Rady i uwagi dla użytkownika polskojęzycznego

Rada0: Możesz szybko uzyskać pomoc na chat'ie Envy, wchodząc albo przez zakładkę "IRC" w Envy lub dowolnym klientem IRC. Polski pokój to: #Envy-polish.

Rada1: Użyj wyszukiwarki jeśli wiesz czego szukasz.

Rada2: Najbardziej aktualna jest wersja angielska, często aktualizowana również przez deweloperów projektu. Zatem możliwe, że nawet gdy w polskiej wersji nie możesz czegoś znaleźć to możesz to znaleźć w wersji angielskiej Wiki. Sprawdź.

Rada3: Zanim poprosisz o pomoc na forum przeczytaj Wiki, czyli niniejszą pomoc, i inne posty na forum dotyczące Twojego zapytania. Przynajmniej spróbuj poszukać, bo zazwyczaj 90% odpowiedzi jest już opisane przez Twoich poprzedników

Rada4: Kolejność haseł w polskiej wersji odpowiada (powinna) kolejności w wersji angielskiej, aby ułatwić aktualizację polskiego tłumaczenia, zatem nie jest kolejnością alfabetyczną polskich haseł.

Rada5: Niektóre linki mogą prowadzić do jeszcze nie przetłumaczonej treści angielskiej lub przetłumaczonej tylko częściowo, i dlatego mogą być oznaczone flagą Flag en.png. Zawsze możesz pomóc - to jest właśnie urok open source'owego projektu ;-)

Polska Wiki istnieje od niedawna, dlatego wiele stron nie zostało jeszcze uzupełnionych. Jeśli nie znalazłeś tutaj rozwiązania Twojego problemu to poszukaj w Angielskiej Wiki. Jeśli chcesz spolszczyć jakąś stronę Wiki to pamiętaj o dodaniu sufiksu "/pl" (Na przykład jeśli angielska strona nazywa się FAQ to polska strona będzie się nazywać FAQ/pl). W razie wątpliwości możesz zobaczyć jak wygląda to w już przetłumaczonych stronach, również w innych językach. Obecnie nie jest stosowany już prefiks "Pl" (czyli poprzednie "PlFAQ" to obecnie "FAQ/pl").

Pomoc dla Envy

To jest interaktywna baza wiedzy, w której użytkownicy moga znaleźć informacje pomocne w korzystaniu z Envy. Umożliwia również dodawanie nowej zawartości poprzez używanie zautomatyzowanego systemu Wiki. Żeby znaleźć informacje, użyj menu po lewej lub wpisz słowa kluczowe w polu "Search". Jeśli chcesz wnieść swój wkład do rozwoju Wiki, kliknij przycisk "Edit", który jest na górze strony, która chcesz zaktualizować.

Jeśli chcesz otrzymać pomoc techniczna, lub dyskutować o tematach związanych z Envy, możesz odwiedzić nasze forum.

Szybkie linki

Uzyj wyszukiwarki jesli wiesz czego szukasz.


Polska Wiki istnieje od niedawna, dlatego wiele stron nie zostalo jeszcze uzupelnionych. Jesli nie znalazles tutaj rozwiazania Twojego problemu to poszukaj w Angielskiej Wiki. Jesli chcesz spolszczyc jakas strone Wiki to pamietaj o dodaniu sufiksu Pl (Na przyklad jesli angielska strona nazywa sie FAQ to polska strona bedzie sie nazywac FAQ/pl).

Proszę zapobiegać umieszczaniu odnośników do nielegalnych zawartości.

Jak Możesz Pomóc

Inne Wersje Językowe

 • Great Britain.png Main Page: Here you can find help pages in English.
 • Spain.gif Español: Aquí podrás conseguir ayuda en Español/Castellano.
 • Netherlands.gif Nederlands: Hier kun je hulp vinden in het Nederlands.
 • Germany.gif Deutsch: Hilfe auf Deutsch finden Sie hier.
 • Portugal.gif Português: Aqui você pode conseguir ajuda em Português do Brasil.
 • Italy.gif Italiano: Qui puoi trovare aiuto su Envy.
 • France.gif Français: Vous trouverez ici de l'aide en Français sur Envy.
 • Russia.gif Русский: Здесь Вы можете получить помощь по Envy на русском языке.
 • Poland.gif Polski: Pomoc dla Envy po Polsku.
 • Israel.gif תמיכה בעברית לשרזה :עברית
 • Taiwan.gif 繁體中文:繁體中文的Envy 維基頁面.